Навіщо пити каву


Для чого пити каву?

Багато з нас обожнюють цей бадьорий ароматний напоій. Варто тільки прокинутися і ми вже вирушаємо на кухню готувати каву. І неважливо поспішаємо кудись чи ні, чашечка кави з ранку - закон! Впізнаєте себе? Так, а навіщо ж люди п'ють каву?


Трохи історії. Країною походження кави вважається Ефіопія. Згідно з однією з найпоширеніших легенд, в 850 році ефіопський пастух помітив, що тварини стали поводитися дивно після того, як поїли листя кавового дерева. Кози раптово починали скакати і бігати. Повернувшись в селище, пастух розповів про своє спостереження настоятелю монастиря. Той зацікавився таким ефектом листя, він вирішив ризикнути і особисто їх спробувати. Випробувавши на собі дію кофеїну (в той час про нього точно нічого не знали, але ми-то знаємо, що винуватцем є саме він), настоятель велів готувати відвар з плодів і листя кавових дерев для ченців, щоб ті не засипали під час тривалих і утомливих служб. У Європі каву почали пити на початку XVI століття. Місцеві жителі оцінили напій гідно. Поступово він поширився по всьому світу, щільно укоренився в кожній країні, і навряд чи колись втратить свою популярність.


У каві є багато корисних властивостей. Найбільш відоме дію - це збудливий вплив на нервову систему, що досягається завдяки ефектам кофеїну. Крім цього, в зернах міститься калій і магній. Калій необхідний для роботи всіх м'язів організму (але особливо важливий для серця). Магній регулює тонус судин, підтримуючи їх еластичність. Про ці властивості мало хто знає, та й не заради насичення організму мікроелементами ми п'ємо каву - це просто приємний бонус. Спочатку її вживали заради досягнення ефекту бадьорості. Це було єдиною метою, адже навряд чи відвар листя і плодів був хороший на смак. Чого не скажеш про сучасних кави-напоях. Зараз люди п'ють каву не тільки для отримання збуджуючого ефекту, а й для насолоди ароматом і смаком кави. У наш час існує безліч варіантів - еспресо, американо, лате, моккачіно, ристретто, лунго, айриш. Є і холодна кава, наприклад фраппе і глясе. Вони користуються популярністю влітку, коли спекотно, але кава все одно хочеться. Так що в наш час головна причина вживання цього напою - його незабутній смак. Насолоджуйтесь їм, спробуйте різні види кавових напоїв. Серед них обов'язково знайдеться той, що не залишить вас байдужими!

Рекомендовані товари